Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dziwne brzęczenie przy wrzucaniu i ruszaniu ze wstecznego

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dziwne brzęczenie przy wrzucaniu i ruszaniu ze wstecznego

    Cześć,


    odezwij się do kolegi z forum ducker, na pewno pomoże.

  • #2
    Dziwne brzęczenie przy wrzucaniu i ruszaniu ze wstecznego

    Zauważyłem ostatnio dość dziwną sprawę w mojej Octavi I 1.9 TDI 2000r.
    Przy wciśnięciu drążka od zmiany biegów i ustawieniu go po lewej stronie(ale nie wrzuciłem wstecznego) słychać jakby coś drgało i słychać dziwne brzęczenie.
    Jak wrzucę wsteczny brzęczenie ucicha, natomiast pojawia się jak zaczynam ruszać na wstecznym. Wszystkie biegi oprócz wstecznego działają jak należy. Nie zauważyłem żadnego oporu przy wrzucaniu jakiegokolwiek biegu.

    Nie wiem czy to coś poważnego...
    Proszę o radę i pomoc

    Komentarz


    • #3
      Czy w trakcie wciskania drążka masz wciśnięte sprzęgło?
      Piszesz,że też w trakcie ruszania na wstecznym, a czy podczas dłuższej jazdy na wstecznym też słychać?
      Jeżeli mój post coś wniósł, to wyślij ,,pomógł,,

      Komentarz


      • #4
        Tak, mam wciśnięte sprzęgło. Dźwięk jest tylko przy ruszaniu

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez marekwiatr
          Tak, mam wciśnięte sprzęgło. Dźwięk jest tylko przy ruszaniu
          Jak tylko przy ruszaniu, kiedy piszesz,że"Przy wciśnięciu drążka od zmiany biegów i ustawieniu go po lewej stronie(ale nie wrzuciłem wstecznego) słychać jakby coś drgało i słychać dziwne brzęczenie. "?
          Chodzi mi o ustalenie czy dźwięk jest w trakcie wyciśnięcia sprzęgła,ew. na postoju, czy też obciążenia skrzyni zwiększając prędkość
          Jeżeli mój post coś wniósł, to wyślij ,,pomógł,,

          Komentarz


          • #6
            Jest tak:
            Samochód na postoju, chcę wrzucić wsteczny(wciskam sprzęgło, wciskam drążek od skrzyni biegów, przesuwam go w lewo i zaczyna brzeczęc) jak wrzuce do konca wsteczny brzęczenie ucicha, ale jak ruszam znowu brzęczy.

            Komentarz


            • #7
              Wskazuje na łożysko wałka wstecznego, tylko dźwięk nie taki. Brzęczenie może występować jak mało oleju w skrzyni, bo wałek z zębatką najczęściej jest najwyżej położony.
              Jeżeli mój post coś wniósł, to wyślij ,,pomógł,,

              Komentarz


              • #8
                jak to można sprawdzić żeby wyeliminować inne możliwe lecz nietrafne przyczyny ??

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X